20 maja 2017 roku udaliśmy się na majówkę do Zwoli, gdzie powstaje Karmelitański Dom Rekolekcyjno - Formacyjny pod wezwaniem św. Teresy od Jezusa.

więcej zdjęć ...

Przy figurze św. Józefa przywitali nas ojcowie Roman i Juliusz, z którymi we wspólnej modlitwie zawierzyliśmy nasze intencje.

Po krótkim oprowadzeniu po terenie, na którym budowany jest Karmelitański Dom, spotkaliśmy się w kaplicy na Mszy św. sprawowanej przez ojca Romana, ojca Juliusza i ojca Wojciecha.


Po Mszy św. wspólnie nakryliśmy stół w jednym z pomieszczeń budowanego Domu i z apetytem zjedliśmy przygotowane przez uczestników majówki pyszne potrawy - zupę cukiniową, sałatki, ciasta.
Pokrzepieni na ciele, a wcześniej na duchu, wybraliśmy się na spacer nad Jezioro Raczyńskie. Przewodnikiem był ojciec Roman, który pokazał nam urokliwe i sekretne miejsca, w których bobry pracowicie budują tamy i zapory.


Odurzeni świeżym powietrzem i pięknymi widokami wróciliśmy do kaplicy, gdzie wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odprawiliśmy nabożeństwo majowe. Niestety, pogoda raczej nie zachęcała do dalszych spacerów. Serdecznie żegnani przez ojców, pełni wrażeń wyruszyliśmy do Poznania, zapewniając ojców, że wrócimy tu niebawem.

więcej zdjęć ...