Adwent (z łac. adventus - przyjście, przybycie) to okres w roku liturgicznym, który rozpoczyna się od I Nieszporów niedzieli po sobocie XXXIV tygodnia Okresu Zwykłego, a kończy przed I Nieszporami uroczystości Narodzenia Pańskiego w wieczór 24 grudnia. Trwa od 23 do 28 dni i obejmuje cztery kolejne niedziele przed 25 grudnia. Stanowi pierwszy okres w każdym nowym roku liturgicznym.

Siostry Albertynki proszą o włączenie się do Nieustającej Koronki do Bożego Miłosierdzia za Konających. Wystarczy ofiarowanie 10 minut modlitwy raz w miesiącu.
Naszej Wspólnocie przydzielono szesnasty dzień każdego miesiąca.
Swój udział można zadeklarować i ustalić godzinę odmawiania Koronki pod numerem telefonu: 502 236 491.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym modlitewnym dziele, które z pewnością uratuje wiele dusz.
Sam Jezus prosił św. Faustynę o odmawianie Koronki w tej intencji.

"Późno Cię umiłowałem" - to tytuł prezentacji wyznań św. Augustyna, która odbyła się w dniu 26.11.2017 roku w Samotni św. Rafała w ramach cyklu Wielcy Mistycy. Teksty czytał Adam Machalica, a wprowadzenie do nich przedstawiła w zastępstwie prof. Anny Grzegorczyk - Joanna Kiersztejn. Całość reżyserował Aleksander Machalica.... więcej o św. Augustynie ... klinij ...

Dziękujemy o. Wojciechowi...

Zachęcamy do zapoznania się z treścią KAZAŃ o. Wojciecha Ciaka.

Zapraszamy w każdy II wtorek miesiąca na adorację Najświętszego Sakramentu o 17.30, oraz na Mszę św. o godz. 18.00 do Sanktuarium św. Józefa oo. Karmelitów Bosych w Poznaniu, ul. Działowa 25.


Informujemy, że od czerwca 2017 roku opiekunem Wspólnoty Świętej Moniki jest
o. Szczepan Maciaszek ocd.

kontakt:
szczepan.maciaszek@gmail.com

12.12.2017 r. Fragment Mszy świętej w ramach Wspólnoty św. Moniki.